Спеціальна тема жінки рівність політика

Майже рівні: Як забезпечити жінкам рівний доступ до політики у Львові? — АНОНС

16 жовтня о 10:30 у Світі Кави (м. Львів, вул. Катедральна, 6, 2 поверх) відбудеться публічна дискусія на тему “Майже рівні. Як забезпечити жінкам рівний доступ до політики у Львові?”.

Захід відбудеться в рамках спеціальної теми “Жінки. Рівність. Політика”5-го Міжнародного конкурсу “Стоп цензурі! Громадяни за вільні країни”, який організовує ГО Центр UA.

У розвинених демократіях участь жінок у політичному житті невпинно зростає. Натомість  в Україні існує значний дисбаланс жінок у вищих органах влади: до прикладу, серед чинного складу Парламенту жінки-депутати становлять лише 12,3% (відповідно доПорталу відкритих даних ВРУ). Публічне обговорення — один з багатьох необхідних кроків, що має актуалізувати проблему та сприяти подоланню упереджень в українському суспільстві.

Учасники дискусії:

 • Юлія Гвоздович, депутатка Львівської міської ради, голова постійної депутатської комісії законності, депутатської діяльності та свободи слова ЛМР
 • Володимир Бєглов, голова правління Освітнього центру з прав людини у Львові;
 • Аксиня Куріна, координатор конкурсу “Стоп цензурі! Громадяни за вільні країни” (ГО Центр UA);
 • Андрій Шевців, депутат Львівської міської ради 7-го скликання;
 • Вікторія Довжик,  в.о. начальника управління економіки, радник міського голови Львова;
 • Анатолій Романюк, доктор політичних наук, професор, професор кафедри політології Львівського національного університету імені Івана Франка;
 • Тарас Подвірний ,член політради  УКРОП
 • Уляна Пак,заступник  голови фракції «БПП «Солідарність» у ЛМР
 • Любомир Мельничук ,голова Львівської міської організації ВО “Свобода”
 • Ярослав Конопка, Керівник виконкому ЛОО ПП «Народний фронт»

Модерація: Наталя Соколенко, журналістка “Громадського радіо”.

Питання до обговорення:

 • Чи існує дискримінація жінок в українській політиці на місцевому та національному рівнях?
 • В який спосіб можна подолати дискримінацію жінок в українській політиці?
 • Що отримає суспільство в результаті збільшення представництва жінок у політиці?

До дискусії запрошуються викладачі і студенти, громадські активісти, журналісти, представники політичних партій та виконавчої влади.

Також під час дискусії відбудеться відкриття виставки кращих робіт на спеціальну тему

“Жінки. Рівність.Політика” 5-го Міжнародного конкурсу “Стоп цензурі! Громадяни за вільні країни”. Роботи експонуватимуться на виставкових стедах міста на площі Ринок з 16 до 31 жовтня.

Подія на Facebook

 

Контакти:

cenzuri.stop@gmail.com, 050 494 58 30

 

Довідково:

Ідея конкурсу виникла середі журналістів руху “Стоп цензурі!” у 2010 році, а завдяки активістам громадської організації“Центр UA”перетворився на самостійний проект, що у 2018 році проводиться в п’яте. Конкурс є міждисциплінарним проектом, який відрізняє демократичний формат – взяти участь може кожен охочий незважаючи на освіту, громадянство чи вік.

У 5-му Міжнародному конкурсі «Стоп цензурі! Громадяни за вільні країни» взяли участь українські та іноземні громадяни з 19 країн, у тому числі з Польщі, Італії, Мексики, Ірану, Еквадору, Китаю та ін. На конкурс надійшло 610 робіт різного формату. За його перебігом спостерігали інтернет-користувачі з 93-х країн.

За підтримки:

Медіа-партнери: