Спеціальна тема жінки рівність політика

У Київському метрополітені відкрили виставку і оголосили переможців основної теми Міжнародного конкурсу «Стоп цензурі! Громадяни за вільні країни»

Виставка присвячена Дню пам’яті Георгія Гонгадзе і всіх загиблих журналістів за часів незалежної України.

Під час відкриття відбувся брифінг за участі журналістів Наталії Соколенко, «Громадське радіо»; Насті Станко, «Громадське»; Світлани Остапи, заступниці шеф-редактора порталу Детектор медіа; та Наталки Макогон, радника начальника Київського метрополітену; Аксині Куріної координатора Міжнародного конкурсу «Стоп цензурі! Громадяни за вільні країни» (ГО Центр UA).

Наталія Соколенко, «Громадське радіо»

Учасники наголосили на важливості підтримувати суспільну увагу до питань захисту свободи слова та відповідальності політиків за її збереження.

«Безкарність породжує нові злочини проти журналістів. Свіжий приклад безкарності доля судді Сергія Слинька. 2003 року він звільнив з-під варти вбивцю журналіста Георгія Гонгадзе генерала Пукача. Це дозволило вбивці переховуватися від слідства й покарання ще цілих 5 років. Цього року суддя Сергій Слинько увійшов до нового Верховного Суду. Члени ВККС і ВРП органів, які оцінювали доброчесність і професійність кандидатів до нового Верховного Суду не помітили цього факту у біографії судді Слинька. Лишився байдужим до цього факту і президент Порошенко, який підписав Указ про призначення Синька суддею Верховного Суду», – зазначила журналістка Наталія Соколенко.

Журналістка Настя Станко зауважила, що конкурс «Стоп цензурі! Громадяни за вільні країни» проводиться, аби не дати забути журналістам і суспільству, що свобода слова – це відповідальність.

«Український президент говорить, що в Україні безпрецедентна свобода слова. З цим важко не погодитись. З одного боку в Україні кожен має майданчик, аби висловитись: якщо це не інформаційні популярні сайти, то завжди можна створити такий власний, врешті писати у фейсбук, або мати ютуб канал. Писати і говорити можна все. Але свобода слова окрім можливості висловлюватись передбачає ще й відповідальність за інформацію. І тут, як правило і починаються проблеми. В чомусь якраз в тих, хто якраз працює з інформацією відповідально. Поки ти добуваєш правдиву інформацію, тебе вже дискредитують з допомогою десятків неправдивих повідомлень. Поки ти спростовуєш десяток, з‘являється сотня нових. Журналістика емоцій переважає журналістику фактів. Але факти все ще мають значення. Тож ця премія аби нагадати, що свобода слова   це перш за все відповідальність».

Радниця начальника столичної підземки Наталка Макогон підсумувала, що київський метрополітен вже втретє розміщує роботи конкурсу та надалі сприятиме підтримці проtкту.   

«Ми не вперше підтримуємо даний проект, оскільки київський метрополітен максимально відкрите підприємство для ЗМІ. Переконані, що тільки повний доступ до інформації дає можливість ефективної співпраці з журналістами без фейкових новин чи псевдосенсацій».

Під час відкриття виставки у були оголошені переможці основної теми конкурсу, їх визначило журі у складі: Віра Балдинюк, журналістка, редакторка, часопис KORYDOR; Костянтин Марценківський, дизайнер, клуб ілюстраторів Pictoric; Максим Луночкин, активіст, «Лабораторія цифрової безпеки»; Євген Семененко, дизайнер, Асоціація молодих дизайнерів «Варто»; Настя Станко, журналістка, «Громадське»; Любов Якимчук; поетка, сценаристка.

У категорії «Зображення» переможцем стала робота Manаgement is not monitoring/ «Управління —    не контроль», автор — Lijie Yang/Ліджі Янг.

Журі також визначило лауреатів: Fake NewsФальшиві новини» — автор Qiuwen Li /Квівен Li, Are you shure?/«Ти впевнений?», автор — Maria Kostukova/Марія Костюкова, Fake News / «Фальшиві новини», авторPatrycja Longawa/Патрися Лонгава; Big Brother is watching You/«Великий Брат стежить за тобою автор», автор – Mingliang Li/Мінглян Лі.

Переможець у категорії «Вірш» — Radio 200/«Радіо 200», автор – Artem Polezaka / Артем Полежака.

У категоріях «Гасло», «Текст», «Мультимедіа» журі прийняло рішення нагороду не присуджувати.

Спеціальний приз організаторів конкурсу отримав Антон Гусаковський за серію постерів на головну і спеціальні теми “Жінки. Рівність. Політика”.

 

Переможці спеціальної теми конкурсу будуть названі 18.08 у Американському домі.

 

Довідково:

Міжнародний конкурс «Стоп цензурі! Громадяни за вільні країни» у 2018 році відбувся вп’яте. Його особливістю є демократичність — участь може взяти кожен охочий незалежно від віку, статі, громадянства, освіти. Конкурс покликаний сприяти широкій дискусії про захист свободи слова, доступу

до публічної інформації та боротьби з цензурою, а також на суспільно-важливу спеціальну тему. Цьогорічна спеціальна тема — «Жінки. Рівність. Політика».

5-й Міжнародний конкурс “Стоп цензурі! Громадяни за вільні країни” впроваджується в рамках проекту «Прозорість і доброчесність публічного сектору», який виконується Програмою розвитку ООН в Україні та фінансується Міністерством закордонних справ Данії протягом 2015-2018 рр. Програма розвитку Організації Об’єднаних

Націй (ПРООН) є глобальною мережею ООН в галузі розвитку, організацією, яка виступає за позитивні зміни та надає країнам доступ до джерел знань, досвіду та ресурсів задля допомоги людям в усьому світі будувати краще життя. ПРООН співпрацює з понад 170 країнами світу, допомагаючи їм знаходити власні шляхи розв‘язання глобальних та національних проблем в галузі людського розвитку.

Фото — Андрій Крепких