Спеціальна тема жінки рівність політика

Виставка кращих робіт та дискусія щодо рівності жінок у політиці відбудеться у Житомирі

20 листопада 2018 року в приміщенні Телецентру (м.Житомир, вул.Театральна,7) відбудеться відкриття виставки та публічна розмова на тему “Жінки. Як забезпечити рівний доступ до політики?”. Захід організовує громадська організація “Центр UA” в рамках спеціальної теми “Жінки. Рівність. Політика” 5-го Міжнародного конкурсу “Стоп цензурі! Громадяни за вільні країни”.

У розвинених демократіях участь жінок у політичному житті невпинно зростає. Натомість в Україні існує значний дисбаланс жінок у вищих органах влади: до прикладу, серед чинного складу Парламенту жінки-депутати становлять лише 12,3% (відповідно до Порталу відкритих даних ВРУ). Публічне обговорення – один з багатьох необхідних кроків, що має актуалізувати проблему та сприяти подоланню упереджень в українському суспільстві.

Учасники дискусії:

  • Аксінья Куріна, представниця ГО “Центр UA”, координаторка 5-го Міжнародного конкурсу “Стоп цензурі Громадяни за вільні країни”
  • Наталія Тарасенко, голова Ради ЖОМГО «Паритет», експерта з гендерних питань
  • Світлана Євченко, спеціалістка управління у справах сім’ї молоді та спорту Житомирської міської ради
  • Олена Галагуза, депутатка Житомирської обласної ради
  • Оксана Давиденко, голова ГО «Скриня корисних справ», тренерка НДІ (Національний Демократичний Інститут) в програмі «Політична участь жінок і протидія сексизму»
  • Ірина Яцик, голова ГО «Молодіжна фундація європейських ініціатив», проректора із молодіжної політики Житомирського державного технологічного університету.

Модераторка — Надія Бабинська-Вірна, медіа експертка.

Питання до обговорення:

  • Чи існує дискримінація жінок в українській політиці на місцевому та національному рівнях?
  • В який спосіб можна подолати дискримінацію жінок в українській політиці?
  • Що отримає суспільство в результаті збільшення представництва жінок у політиці?

Також під час дискусії відбудеться відкриття виставки кращих робіт на спеціальну тему “Жінки.Рівність.Політика” 5-го Міжнародного конкурсу “Стоп цензурі! Громадяни за вільні країни”.

Контакти: +38 098 015 87 78, Сергій Яцик, регіональний координатор ГО «Центр UA» у Житомирі.